ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Թբիլիսիում գտնվող Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հասմիկ Հակոբյանը, Նարեկ Բաբայանը եւ Հակոբ Ասլանյանը հանդիպել են Վրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Էլիսո Բոլկվաձեի հետ:
Խորհրդարանականները խոսել են Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ դարավոր հարաբերությունների եւ համագործակցության մասին: Քննարկվել են մշակույթի ոլորտում փոխգործակցության ակտիվացմանը, նոր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Այցի շրջանակում Սիսակ Գաբրիելյանը եւ Էլիսո Բոլկվաձեն ստորագրել են հանձնաժողովների համագործակցության հուշագիր:
«Սա կլինի Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ մշակութային կապերի ամրապնդման եւ համագործակցության հաջորդ փուլի մեկնարկը»,- նշել են կողմերը:

В составе делегации, возглавляемой Председателем НС РА , руководитель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта С.Габриелян, члены комиссии А.Акопян, Н.Бабаян и А.Асланян встретились в Тбилиси с председателем Комиссии парламента Грузии по культуре Э.Болквадзе.
Парламентарии коснулись вековых отношений и сотрудничества между Арменией и Грузией. Обсуждались вопросы активизации взаимодействия в области культуры, реализации новых программ.
В рамках визита С.Габриелян и Э.Болквадзе подписали меморандум о сотрудничестве между комиссиями.
«Это станет началом следующего этапа укрепления культурных связей и сотрудничества между Арменией и Грузией», - отметили стороны.